Kim jestem

Urodziłem się, mieszkam i pracuję w Bytomiu.

Ukończyłem II L.O.im. Stefana Żeromskiego, jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie ukończyłem kierunek historii. Posiadam dyplom z ekonomii, rachunkowości i finansów obroniony na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Ukończyłem studia podyplomowe w Wyższej Szkole Finansów w Krakowie.

Po  doświadczeniach zawodowych zdobywanych między innymi  na stanowisku szefa działu marketingu i produkcji w Bumat S.A. na stanowisku głównego ekonomisty w firmie Elmark, od kilkunastu lat spełniam się pracując w biurze doradczym z zakresu finansów, podatków i ekonomii.Podczas swojej pracy mam styczność z problemami z jakimi borykają się bytomscy przedsiębiorcy, widzę wiele bolączek na które razem znajdujemy receptę.

 Poza pracą jest oczywiście rodzina w której pierwsze skrzypce gra moja córka Adrianna.

Przez kilkanaście lat politycznie zwiazany byłem z socjaldemokracją,  jako członek władz krajowych Socjademokracji Polskiej otaz szef bytomskich struktur tej partii. W roku 2011 zostałem wybrany Przewodniczcym Rady Miejskiej bytomskiego SLD, funkcję tą pełniłem do roku 2012.

Podczas pracy w SDPL poznałem Panią  prof. Genowefę Grabowską, która w tym czasie była europosłanką z ramienia SDPL . W takcie trawania kadencji Pani prof. miałem zaszczyt być asystentem Genowefy Grabowskiej. Ten okres był dla mnie bardzo ważny, dzięki pracy z Panią profesor poznałem wiele zagadnień zwiaznych z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. To doświadczenie procentuje do dzisiaj.

Po latach funkcjonowania w partii politycznej doszedłem do wniosków, że sposób funkcjonowania partii jako takiej ogranicza możliwość wpływania na otaczającą nas rzeczywistość, uzmysłowiłem sobie, że niemal wszystkie moje działania na rzecz Bytomia, otoczenia w którym żyję, nie miały partyjnej pieczątki, w nich też czułem się najlepiej. W konsekwencji tych przemyśleń zrezygnowałem z działalności partyjnej sensu stricto i związałem się trawle ze stowarzyszeniem Bytomianie Aktywni Społecznie -BAS.

W tym miejscy należy napisać kilka zdań czym jest BAS i kto tworzy BAS. Bytomianie Aktywni Społecznie to dzisiaj już marka, która na trwale zagościła w Bytomiu. Osoby tworzące BAS są inicjatorami wielu akcji mających na celu poprawę życia w naszym mieście. Do najbardziej spektakularnych, należy chociażby zainicjowanie akcji spoełcznej w efekcie której został cześciowo wyremontowany bytomski dworzec PKP. W tym miejscy należy wspomnieć o akcji sprzątania boiska w Bobrku, popularnej Stalki. Członkowie BAS-u czynnie zaangażowani są w proces ratownaia GKS Rozbark, bytomskiego klubu sportowego, któremu grozi likwidacja. Jedną z ostanich inicjatyw stowarzyszenia BAS , jest pomoc mieszkańcom ulic Rostka i Karola Miarki w zamontowaniu ekranów, które skutecznie będą chronić ich  zdrowie i bezpieczeństwo. To tylko kilka przykładów czym jest BAS i kim są osoby tworzące BAS, to pozwoli Państwu zrozumieć dlaczego jestem członkiem takiej grupy. Niemniej robiąć to co robimy zdajemy sobie sprawę, że nie uciekniemy przed lokalną polityką, z tych powodów też postanowiliśmy realnie powalczyć o bezpośredni wpływ na to co dzieje sie w Bytomiu, na co wydawane są nasze pieniądze. Postanowiliśmy więc wziąć udział w wyborach samorządowych wystawiając własne listy wyborcze do Rady Miasta oraz   własnego kandydata na prezydenta.Tym , który miał reprezentować BAS w walce wyborczej byłem ja, w rankinu internetowym zajałem drugie miejsce. Ale BAS nie jest organizacją powołaną jedynie do walki politycznej, BAS to przede wszystkim działlność społeczna, współraca z innymi. Tak też się stało i w polityce, ostatecznie zawiązaliśmy koalicję z Henrykiem Bonkiem, który stał się oficjalnie kandydatem BAS-u na urząd prezydenta Bytomia.

Wpis w: P R Y W A T N I E.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>