W Bytomiu idziemy razem!

Lewica i Demokraci

25 września na Rynku, Socjaldemokracja Polska w Bytomiu, rozpoczęła kampanie do wyborów samorządowych, które odbędą się 12 Listopada 2006 roku.

-PICT0251.jpgW Bytomiu Lewica startuje wspólnie, więc inauguracja kampanii odbyła się wspólnie z SLD, oraz wspólnym kandydatem na prezydenta SdPl, SLD, PD, UP, którym jest Krzysztof Wójcik Specjalnym gościem była posłanka SLD, prof. Jolanta Senyszyn, która swoją obecnością wsparła Lewicowych kandydatów.

Został przedstawiony, zebranej przed sceną sporej grupie ludzi, wspierających nasza kampanie, nie tylko Krzysztof Wójcie, ale także kilku kandydatów do rady miejskiej. Głównym elementem imprezy, było podpisanie przez liderów list oraz Prezydenta Wójcika, kontraktu, który to zobowiązuje kandydatów do realizacji postulatów wyborczych, a wyborcą daje dokument do rozliczania z obietnic. Specjalnie dla mieszkańców Bytomia, imprezę umilał zespół „Ryczące Dwudziestki”. Socjaldemokracja Polska w Bytomiu wystawia swoich kandydatów, na wspólnej lewicowej liście (lista nr 6) w całym Bytomiu.

Prezydent chce być prezydentem

255.jpgLewica idzie razem. Prezydent Bytomia Krzysztof Wójcik będzie się ubiegał o reelekcję. Do wyborów stanie on jako wspólny kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Socjaldemokracji Polskiej, Unii Pracy oraz Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Profesjonalnie przygotowaną konwencję wyborczą tych partii zorganizowano w zeszłą sobotę w Restauracji „Myśliwska” przy ulicy Alojzjanów. Gdy zaproszeni goście – w sumie ponad sto osób – rozsiedli się, na sali zapanowała ciemność, a z głośników popłynęły dźwięki przeboju „We are the champions” („Jesteśmy mistrzami”) grupy Queen. W tym samym momencie na wielkim telebimie pokazywano lotnicze zdjęcia naszego miasta, na które nałożono logo czterech lewicowych ugrupowań i ich hasło wyborcze: ?W Bytomiu idziemy razem?.

Do walki o zwycięstwo zagrzewał szef bytomskiego SLD Jan Kazimierz Czubak: – Dzisiaj nie jest dobry czas, by chodzić na lewicowe zebrania, ale wy przyszliście i za to wam dziękuję. Jesteśmy pomiędzy III a IV RP, w której to władza ma prawo, a my jedynie sprawiedliwość. W Bytomiu będzie inaczej, tu nie ma miejsca na moherową koalicję. Zjednoczona lewica musi ją powstrzymać. Od szesnastu lat prawica mówi, że Bytom umiera, ale wyborcy nie powierzają jej władzy, tylko wybierają nas. Tym razem będzie tak samo! W końcu Czubak zapowiedział wspólnego kandydata czterech ugrupowań na prezydenta – Krzysztofa Wójcika, który oświetlony smugą światła i przy dźwięku triumfalnych fanfar wszedł na scenę, trzymając za rękę żonę. Prezydent-kandydat rozpoczął przemówienie przerywane raz po raz oklaskami. – Wiele już razem osiągnęliśmy – mówił. – Jesteśmy miastem bez afer, wspólnie pracujemy dla rozwoju mieszkańców, a na stanowiska we władzach wybieramy osoby świetnie przygotowane merytorycznie. Od dwóch lat systematycznie wychodzimy z kryzysu, poradziliśmy sobie mimo tego, że zlikwidowano sześć kopalń i dwie huty. Zmniejsza się bezrobocie, a rosną fundusze w budżecie gminy. Z Unii Europejskiej pozyskaliśmy 350 milionów złotych, które mądrze inwestujemy, postaramy się o dodatkowe pieniądze na remont kamienic i starówki. Idziemy razem i razem wygramy w Bytomiu!

Wyborczy sojusz SLD, SdPl, UP i OPZZ przypieczętowano podpisami złożonymi przez szefów tych ugrupowań i prezydenta Wójcika na ogromnej tablicy. Potem sympatycy lewicy bawili się pod gołym niebem przy grillu i piwie.

ton

Źródło: Życie Bytomskie strona internetowa.
Link do strony: http://www.zyciebytomskie.pl/artykul.php?id=255&glowny=0
Wpis w: A R C H I W U M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>