Obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 9

SDPL to nie tylko wielka polityka, SDPL i jej ludzie to również codzienna pomoc i współpraca z jednostkami oświatowymi. W dniach 16-17 maja 2008 r. miała miejsce uroczystość obchodów stulecia istnienia SP-9 mieszczącej się w Rozbarku.

Przygotowania do uroczystość czynnie wspierał przewodniczący SDPL Bytom Adrian Król fundując szkole druk cegiełek oraz okolicznościowych kalendarzy.

Obchody trwały od piątku mając swój wielki finał w sobotę. Wszystko było przygotowane pięknie, zarówno część oficjalna składająca się z mszy świętej, wpisów do księgi pamiątkowej, przemówień i podziękowań, jak też część artystyczna na którą złożyła się akademia przygotowana zarówno przez uczniów jak i przez nauczycieli.

Goście mieli okazję zapoznać się z historią szkoły, tą spisaną w zeszytach mających często ponad pół wieku jak też z dziejami najnowszymi. Na przykładzie tej uroczystości widać dokładnie jak bogata i różnorodną historię posiada nasze miasto.

Wpis w: S P O Ł E C Z N I E, • Dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>