Przemówienie podczas obchodów 1 Maja

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

Jak co roku zebraliśmy się na naszej pierwszomajowej manifestacji dając tym samym wyraz naszego przywiązania do lewicowych tradycji.

W dzisiejszym dniu w roku 2008 jest to tym bardziej ważne, że dzieje się to podczas powszechnej dyskusji o potrzebie istnienia lewicy w naszym kraju.
Otóż nasza obecność tutaj zadaje kłam tym spekulacjom. Lewica była Polsce potrzebna, lewica jest potrzebna, lewica na pewno będzie potrzebna.

Potrzebna a nawet niezbędna bardziej niż kiedykolwiek. W dobie rządów platformy obywatelskiej kto jak nie my upomni się o głodne dzieci, kto jak nie my zadba o prawa ludzi pracy kto jak nie my powie liberałom stop.

Ale dzisiejszy dzień jest ważny również z innego powodu. W czasie kiedy lewica w kraju dzieli się i kłóci, my w Bytomiu realizujemy od ostatnich wyborów samorządowych wspólną politykę, wierząc że tylko w jedności jest siła. Wyrazem tej współpracy jest również dzisiejsza manifestacja. Życzę nam wszystkim aby Bytom w tym dziele zjednoczenia lewicy był przykładem dla reszty kraju, tak jak my jesteśmy przykładem i wzorem do naśladowania dla innych.

Wpis w: A R C H I W U M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>