Wybory 2006

Ulotka wyborcza którą macie Państwo okazję oglądać, jako materiał archiwalny, obrazujący mój program wyborczy, wymaga z mojej strony małego komentarza. Powód dla którego to robię jest prozaiczny, pragnę po kilku latach wyjaśnić „co autor miał na myśli”. Czas kampanii wyborczej nie służy takim sprawom, dzisiaj wykorzystuje swoją stronę aby dokończyć dialog który rozpocząłem cztery lata temu.

Pamiętam ten czas roku 2006, kiedy mój pomysł np. reaktywacji Kopalni Rozbark, wzbudził niezdrowe niezrozumienie. Wszak był to czas, kiedy po kopalni Rozbark zostało jedynie wspomnienie. Tak, ale tylko po powierzchniowej aktywności zakładu górniczego, zainteresowani widzą że Rozbark fedruje do dzisiaj. Mój pomysł, moja idea, nie zakładał odbudowy Rozbarku kamień po kamieniu, zakładała i zakłada nadal, rejestrację firmy na terenie Bytomia. Taka decyzja, umożliwiłaby pozyskiwanie środków np. z podatku dochodowego od osób fizycznych, udział Gminy Bytom w podatku VAT oraz wiele innych korzyści. Proste i logiczne, wszystko po to aby nasze miasto wyglądało inaczej,  po to aby w naszym mieście żyło się lepiej.

Kolejną sprawą którą swego czasu zajęła się prasa, biorąc pod lupę mój program wyborczy, jest kwestia bytomskiego dworca kolejowego.
Pamiętam te komentarze, że nie można w zgodzie z prawem robić inwestycji, na mieniu nie będącym własnością Gminy. Otóż, można było wtedy takie rzeczy robić, można i teraz.
W roku 2006 została uchwalona Ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym. W oparciu o treść tej ustawy pisałem swój wyborczy program. Ta Ustawa dawała i daje możliwość, remontów takich nieruchomości jak dworzec kolejowy. Nic co piszę, co oferuję w swoich programach wyborczych, nie jest wydmuszką, tezy które stawiam, cele które wytyczam, są jak najbardziej realne do realizacji. Trudne, ale nie niemożliwe, wierzę głęboko że będę miał okazje to udowodnić w prawdziwym życiu.

Zresztą życie dopisało epilog do tego pomysłu, dzisiejsze władze Bytomia rozpisują przetarg na wymianę stolarki okiennej, gdzie? no właśnie na nie bytomskim dworcu kolejowym.
Tak jak pisałem w roku 2006, funkcja radnego to coś więcej niż jedynie osoba pisząca niezliczone interpelacje w sprawach płytki chodnikowej. Radny powinien obejmować swoim myśleniem obszar wszystkich chodników bytomskich. To oczywiście mój swoisty żart, ale żart który obrazuje moje spojrzenie na Radę Miasta, i powody dla których biorę udział w wyborach do naszego bytomskiego Parlamentu.
TREŚĆ ULOTKI:

Drodzy Bytomianie

W wyborach do samorządu reprezentuję przede wszystkim siebie, ale również Socjaldemokrację Polską (SDPL).

Cele które sobie stawiam do realizacji przez najbliższe cztery lata w przypadku sukcesu wyborczego są zarówno bardzo ambitne i wymagające olbrzymich nakładów finansowych jak również są zadania które nie wymagają aż tylu pieniędzy co najwyżej dobrej woli i samozaparcia w ich realizacji.

Do tych pierwszych zaliczam przebudowę dworca autobusowego oraz dworca tramwajowego przy pl. Sikorskiego zamierzam skutecznie przeforsować pomysł realizacji tej inwestycji podczas najbliższej kadencji
Rady Miasta.

Równie ambitnym projektem, którym będę się zajmował jest projekt modernizacji oraz kompleksowego remontu bytomskiego dworca kolejowego.

W raz z zespołem swoich współpracowników opracowujemy studium na temat przyszłego wizerunku budynku dworca kolejowego. Mamy ambicje, aby stał się on jak dawniej wizytówką Naszego Miasta  jestem pewny, że przy olbrzymim zaangażowaniu zrealizujemy nasze marzenia.

Cele które nie wymagają jak wspomniałem tak olbrzymich środków pieniężnych są do realizacji powiedziałbym prawie z dnia na dzień.

Do nich zaliczam budowę kompleksu boisk w Parku Mickiewicza, będą one służyć jako miejsce wypoczynku nie tylko dla mieszkańców okolicznych osiedli ale również dla całej społeczności Bytomia w ramach tej inwestycji chciałbym przywróci dawny charakter całego Parku Mickiewicza który pamiętam z czasów swojego dzieciństwa jako miejsce zabaw i wypoczynku całych rodzin.

Do zadań na dzień następny po wyborach zaliczam budowę sieci monitoringu która w techniczny sposób będzie czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Pomysł montażu kamer internetowych i wykorzystania sieci dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców dużych osiedli jest pomysłem jak najbardziej na czasie oraz pomysłem szybkim do realizacji. Budowa takiej sieci przyczyniła by się również do zwiększenia atrakcyjności mieszkań w takich osiedlach jednym słowem same plusy.

Kolejną sprawą którą będę się zajmował jest kopalnia Rozbark. Ilekroć przejeżdżam obok tego miejsca tyle razy przypominam sobie to miejsce tętniące życiem, dające nadzieję na lepsze jutro, dzisiejszy stan rzeczy jest dla mnie nie do przyjęcia, jako radny użyję wszystkich możliwości jakie daje mandat oraz wszystkich swoich osobistych koneksji aby przywrócić kopalnię Rozbark dla Bytomia.

Jestem przekonany że cel który sobie postawiłem jestem w stanie zrealizować. ROZBARK znowu może fedrować dla Bytomia zatrudniając  bytomskich górników.

Wszyscy wiemy, że Bytom boryka się z problemem bezrobocia, problemem jest również to ze często osoby te nie maja pieniędzy aby szukać tej pracy, jako radny będę walczył o środki finansowe dla osób bezrobotnych w celu dofinansowania przejazdów komunikacją miejską.

W ramach pomocy dla osób borykających się z problemem bezrobocia

będę pozyskiwał środki z Unii Europejskiej, aby  zapewnić tym osobom kompleksowe, darmowe szkolenia zawodowe tak aby w przyszłości zwiększyć ich atrakcyjność na rynku pracy. Jako radny doprowadzę do podjęcia stosownej uchwały nakładającej obowiązek dla przyszłych inwestorów oraz wykonawców zatrudniania bytomskich pracowników zarówno tych czynnych zawodowo jak i tych bezrobotnych.

Nie obce są mi również problemy związane z odbudową zniszczonych kamienic, naprawą i budową bytomskich dróg i ulic. Nie jestem obojętny na problemy związane z bezpieczeństwem w Naszym Mieście jak również z wszystkimi innymi problemami z jakimi boryka się Bytom ponieważ żyję, pracuję i mieszkam w tym mieście.

O Bytomiu mówię Moje Miasto i mogę obiecać jedno, że zrobię wszystko, aby w  ten sposób myśleli i mówili o Bytomiu wszyscy jego mieszkańcy.

BYTOM JEST MIASTEM, KTÓRE MOGĘ ZMIENIĆ !

Mam 37 lat urodziłem się w Bytomiu, jestem szczęśliwym mężem oraz od niedawna szczęśliwym tatą. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Historii, jestem absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Ekonomii, Rachunkowości Finansowej, Rachunkowości Zarządczej oraz Controlingu w Akademii Polonijnej w Częstochowie oraz w Wyższej Szkole Finansów w Krakowie.
Zawodowo oraz rodzinnie jestem związany ze swoim Miastem, z Bytomiem z powodzeniem prowadząc  rodzinną firmę. W ramach obowiązków zawodowych m.in. działam z sukcesami w zespole fachowców zajmujących się pozyskiwaniem funduszy europejskich na realizację projektów przyczyniających się do wzrostu aktywności zawodowej mieszkańców naszego Miasta.

Z lewicą jestem czynnie związany od 2000 roku, aktualnie pełnię funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Śląskiej Socjaldemokracji Polskiej jak również funkcję Przewodniczącego Zarządu Powiatowego Socjaldemokracji Polskiej w Bytomiu.

Jestem współpracownikiem Eurodeputowanej Pani prof. Genowefy Grafowskiej.

Jestem synem swojej Matki Kazimiery Król.

Wpis w: A R C H I W U M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>